Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

ASC SYSTÉM
ASC - Automatic Squelch Control

Největší nevýhodou provozu běžných občanských radiostanic, které pracují v kmitočtech kolem 27 MHz je značná náchylnost na různé druhy  atmosférického a průmyslového rušení, což je pro uživatele  v autech i domácích podmínkách velmi nepříjemné. Francouzská firma Groupe President Electronics nabízí řešení :

Chráněný patent předního světového výrobce a dodavatele CB radiostanic – francouzské firmy Groupe President Electronics poprvé vůbec eliminuje toto nepříjemné rušení , protože automatika neustále vyhodnocuje, zda přicházející signál je modulovaný nebo se jedná o rušení jiného původu. Současně je v modulaci AM i FM vyhodnocován poměr signál/ šum. Pokud je hodnota vyšší než 1 a ASC vyhodnotí úroveň signálu jako vhodný ke komunikaci ,  signál propustí . V opačném případě ( např. signál je na úrovni šumu) signál nepropustí. Tato úroveň squelch není přitom pevně dána, ale neustále se přizpůsobuje okamžitým přijímacím podmínkám , tedy stavu ionosféry v průběhu provozu stanice. Tím se tento automatický systém liší od ostatních systémů na potlačování šumu. Systém ASC je vypínatelný a je zpravidla propojen s knoflíkem regulace šumu - squelch (levá krajní poloha – ASC je zapnut, otočením doprava je aktivováno ruční nastavování blokace šumu). Tento systém ASC je průběžně jako mikropočítač neustále zdokonalován .

Systém ASC je v současné době instalován na všechny dodávané typy CB radiostanic značky President.

Výhody jsou jednoznačné:

1. Vysoký komfort provozu CB radiostanic , rušení , běžné u občanských radiostanic  je výrazně potlačeno, případně zcela eliminováno.

2. Obsluha radiostanice se zjednodušuje, není třeba již manipulovat s knoflíkem squelch. Tato výhoda je zřejmá zejména v automobilu . Stačí nastavit jen  ASC, úroveň hlasitosti a požadovaný kanál.

Po praktických zkušenostech s novým systémem ASC můžeme stanice vybaveny tímto systémem všem doporučit. Zájemcům s lítostí jen oznamujeme, že nelze tento systém zakoupit samostatně a tím nainstalovat na libovolnou CB radiostanici.