Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

SERVIS


Servisní opravy radiostanic nutno svěřit jen pověřenému  servisu, případně dovozci, firmě President Electronics Czech s.r.o.. Jakékoliv amatérské zásahy jsou nepřípustné .

Radiostanice značky President jsou známy svou spolehlivostí a servisní nenáročností.  Přesto se vyskytují zcela zbytečné závady, způsobené nikoliv výrobcem, ale samými majiteli.  Montáže radiostanic i antén se často provádějí zcela laicky a bez základních znalostí , návody k obsluze se nečtou  atd.  Moderní radiostanice sice není složitá k obsluze, ale bez základních znalostí se žáden radista neobejde. Také při provozu na kanálech je třeba dodržovat určité zvyklosti. Nicméně se jedná o složitý elektronický výrobek,  se kterým je nutno patřičně opatrně zacházet. Radiostanice se liší od všech elektronických výrobků právě tím, že fungují nejen jako přijímače, ale umožňují i vysílat rádiové signály s relativně  vysokými výkony . S tím je ale spojena nutnost dodržovat určité nezbytné zásady při montáži a provozu radiostanic , které, pokud jsou porušeny, mohou vést k vážnému poškození  vysílaček, na které se pak záruky nevztahují .  K nim patří především vysílání pomocí nevhodné a neseřízené antény, která musí být nejdříve pečlivě nastavena pomocí speciálních měřáků ( poměr stojatých vln) . S tím souvisí i správné umístění antény a zajištění dostatečné protiváhy . V opačném případě může dojít k vážnému poškození radiostanice a také budou výsledky spojení , to je kvalita a vzdálenost neuspokojivé.

Mnoho závad proto souvisí s neodbornou montáži a nedodržením podmínek pro vysílání, především  nevhodné nebo nesprávně umístěné, případně neseřízené antény, nevhodné napájení  ( měniče) , přepolóvání při montáži, vysoké napětí ( 24 V) , použití nesprávných cizích mikrofonů atd.  Také mohou vzniknout závady, které jsou způsobené neodbornou obsluhou, pokud není postupováno podle přiloženého návodu. Např. vysíláním bez připojené seřízené antény, záměnami mikrofonů z jiných radiostanic atd. Proto doporučujeme si vždy přečíst pečlivě přiložený návod k obsluze radiostanice.


 

Adresa servis:

President Electronics Czech s.r.o.

Syllabova 1244/10, 703 00 Ostrava

(stanice na opravu zasílejte vždy s mikrofonem!!!, popište závadu, pokud ji znáte a uveďte telefonní číslo pro případné kontaktování servisním technikem v případě potřeby)